REKLAMA


Aký zvoliť koberec?

Vkusný a útulný byt je nemysliteľný bez vhodného koberca. Koberec nielenže chráni dlážku pred špinou a plní funkciu zvukovo izolačnú a tepelnoizolačnú, ale značne zvyšuje čaro domova. Zariadenie nášho interiéru ovplyvňuje aj inak. Koberec môže opticky roztrieštený priestor zdôrazniť. Druh, farbu a vzor koberca volíme v súlade s ostatným zariadením miestnosti a v závislosti od jej veľkosti. Koberce majú dotvárať harmonickú jednotu interiéru. Môžu udávať jeho tón farbou i vzorom. A môžu ovládať, alebo ako sme uviedli, vyčleniť či zvýrazniť istú časť miestnosti. Veľký koberec s veľkým nie hustým vzorom zdanlivo zväčšuje priestor. Malý koberec s hustým vzorom pôsobí opačným dojmom. Dojem úzkej podlhovastej miestnosti môžeme vhodne voleným kobercom skorigovať uplatnením dlhých behúňov.

Aký zvoliť koberec?

Vo veľkej izbe s niekoľkými funkčnými centrami umiestníme viac menších kobercov rôznej veľkosti. Jednotlivé funkčné centrá kobercami vyčleníme či zvýrazníme tak, aby pôsobili príjemným dojmom zákutí.

A nakoniec všeobecná zásada: koberce nemajú siahať až po samý nábytok, ale majú byť od neho oddelené úzkym pásom, pri skriniach širším a pri gauči užším.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...