REKLAMA


7 tipov na nižšie náklady na zimné vykurovanie

Zima prináša teplé kabáty, dlhé noci a účty za vykurovanie. Rovnako ako sneh, tieto faktúry sa môžu rýchlo roztopiť, ak budete dodržiavať niektoré základné rady, aby vaše peniaze zostali vo vašej peňaženke!

1. Pekné a teplé prikrývky
Mnoho odborníkov sa domnieva, že správna teplota v noci pre spálňu je 18 ° C. Myslíte, že je to málo? Pokúste vyberať prikrývky z prírodných materiálov, napríklad periny naplnené kačacím alebo husacím perím, ak ste alergický tak na trhu je množstvo prikrývok určených práve na zimné obdobie. Aj obliečky z bavlny alebo flanelu príjemne zahrejú. V skorých ranných hodinách si zablahoželáte k tomu, že ste sa vyspali bez potenia alebo chvenia od zimy!

21.11

2. Otočenie termostatu o malý stupeň sa môže vyplatiť viac, ako si myslíte
Termostaty sú stále najefektívnejším nástrojom na zníženie nákladov na energiu. Odborníci vo všeobecnosti odporúčajú dennú teplotu 21 ° C v obývaných miestnostiach, 18 ° C pri spánku a 15-16 ° C v neobývaných miestnostiach alebo pri odchode z bytu. Každý stupeň nižšie sa rovná úsporám. Pred príchodom zimy skontrolujte programovanie termostatu: má ten správny čas? Je program v súlade s vašim životným štýlom? A nesmieme zabúdať na to že termostatické hlavice nikdy nezakrývajte, pretože stratia funkčnosť snímať teplotu z miestnosti.

radiator

3. Nezakrývajte radiátory!
Aby ste docielili správnu cirkuláciu teplého vzduchu v miestnosti, radiátor nikdy nezakrývajte, nesušte na ňom bielizeň, ani pred vykurovacie teleso nestavajte nábytok, či iné mechanické zábrany, Pozor si dávajte aj na dlhé záclony, ktoré rovnako zabraňujú cirkulácii teplého vzduchu do miestnosti.

Bez názvu - 2

4. Správne vetrajte!
Tepelné straty pri pomalom vetraní teda cez pootvorené okno sú väčšie, ako keď otvoríte dokorán na krátky čas okno. Predtým ako idete vetrať zatvorte ventil na radiátore na značku hviezdička. Keď sa vám vymenil vzduch v miestnosti, okno zatvorte a ventil otvorte do požadovanej polohy.

5. Stropné ventilátory sú taktiež dobré v zime!
Stropné ventilátory sú zvyčajne spájané s horúcimi letami. Ale sú tiež užitočné v zime, pretože tlačia teplý vzduch zachytený v blízkosti stropu do zvyšku miestnosti.

6. Zatvorte nepoužívané miestnosti!
Ak bývate vo veľkom byte, alebo rodinnom dome, niektoré miestnosti sú počas dňa menej používané, alebo dokonca nepoužívané, ak sú napríklad vaše deti počas týždňa na internáte.. Môžete ušetriť zatvorením týchto nepoužívaných miestností a ich temperovaním pri teplote približne 15-16 ° C.

7. Noc je čas na závesy!
Zatiaľ čo najnovšie okenné technológie sú efektívne, vždy sa odporúča zavrieť žalúzie a závesy v noci, aby sa v miestnosti udržiavalo teplo. Počas dňa je to naopak; odostrite okno najmä ak je vonku slnečno, aby ste získali voľné teplo zo slnka.
Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu stráviť peknú a teplú zimu.

Bez názvu - 1

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...