REKLAMA


Ako na rekonštrukciu kuchyne a kúpeľne

Vaša kuchyňa a kúpeľňa sú kľúčovými časťami domu a ich správna renovácia je dôležitá. Po pohľade na trendy štýl, rozpočet a dlhú životnosť budete musieť urobiť veľa rozhodnutí, niektoré z nich budú celkom náročné. Tu je niekoľko tipov, ako začať s rekonštrukčným projektom správne.

Vytvorte „zoznam želaní“

Určite si všetky položky v miestnosti, architektonické a funkčné a určte, si čo sa vám páči a čo chcete zmeniť. Ďalej si zapíšte zoznam funkcií a zariadení, ktoré chcete nainštalovať. Je čas snívať! Chyťte príležitosť a zahrňte všetky svoje požiadavky a predstavy. Nezabudnite si stanoviť svoj rozpočet.

coffee-cup-hands-6360
Zostavte svoj rozpočet

Či chcete urobiť len malé zlepšenie alebo úplne zmeniť miestnosť, musíte si vytvoriť rozpočet. Ten by mal obsahovať informácie o práci a výrobkoch od rôznych dodávateľov a náklady na spotrebiče, príslušenstvo, dlaždice a podlahy, osvetlenie, až po drobnosti ako sú napríklad kľučky na dvere. Je tiež múdre vyčleniť nejaké peniaze na nepredvídané okolnosti a prekročenie rozpočtu. Napríklad inštalatérske a elektrické problémy, skryté vady, nerovná podlaha, alebo oneskorenia s dodávkou zariadení môžu celý plán rekonštrukcie spomaliť a aj navýšiť cenu. Na takéto situácie si vopred pripravte asi 15 až 20% vášho rozpočtu viac a zahrňte ho do celkovej rozpočtovej obálky.

accounting-bill-black-53621

Nešetrite na práci profesionálov

Kuchyňa a kúpeľňa sú dve najzložitejšie miestnosti na rekonštrukciu, s prívodom a vývodom vody, elektrickými inštaláciami, povrchmi vyžadujúcimi vodotesnosť a prívodom zemného plynu na pripojenie k sporáku či bojleru na ohrev vody. To všetko sú dôležité prvky, ktoré vyžadujú pomoc odborníka, a to ako na montážne práce, tak aj na zabezpečenie kvality a bezpečnosti. Predtým, než sa rozhodnete, požiadajte o tri alebo štyri cenové ponuky a referencie, aby ste si boli istí, že máte dôveru v služby a prácu profesionálov, ktorých sa rozhodnete prenajať.

shutterstock_65134090-1024x713

Rozumne si naplánujte rozmiestnenie

Bez ohľadu na veľkosť miestnosti, ktorú chcete renovovať, nezabudnite, čo je za stenami a pod podlahou. Práca s existujúcim priestorom nemusí byť ideálnym riešením z hľadiska dizajnu, ale takmer vždy vám šetrí peniaze. Môže byť drahé presunúť toaletu, sprchový kút alebo odtok vody, prívod plynu pre kachle alebo prívody vody pre kuchynský drez. Ak sú však elektrické obvody alebo inštalácie príliš staré, môže byť dlhodobo výhodné úplne ich vymeniť. Tiež investujte do trvalých funkcií miestnosti, ako je podlaha, vaňa a sprcha, či zapustené osvetlenie. Okrem toho nezabudnite na praktické prerábky, ako sú vyhrievané podlahy, dobré vetranie (ventilátory v kuchyni a kúpeľni) a nezabudnite na veľa úložného priestoru.

Plumbing Components Arranged On House Plans wellness-1489440_1920

Najdôležitejším bodom, na ktorý treba pamätať, je, že renovácie sú nákladné a vyžadujú prípravu. Predtým, než budete riešiť rekonštrukciu, venujte čas premýšľaniu o tom, kto bude používať izby a na čo sa budú používať. Potom ich budete môcť prispôsobiť všetkým rodinným aktivitám, vybrať vhodné materiály pre každú izbu, vziať do úvahy váš životný štýl a urobiť z nich moderné, ale funkčné miestnosti.

apartment-architecture-artistic-1608165 architecture-bathroom-contemporary-280209

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...