REKLAMA


Ako si vybrať obklad?

V prípade rekonštrukcie kúpeľne, ale aj v prípade novostavby sa v určitej chvíli dostanete na rázcestie, kedy sa musíte rozhodnúť, ako vyriešiť obloženie stien. Aké máte možnosti?

Sklo a sklenená mozaika

Sklenený obklad sa neinštaluje až po strop, ale obyčajne len nad umývadlo alebo okolo vane do výšky približne 80 cm. Najčastejšie sa využíva bezpečnostné sklo, ktoré je na výber v rôznych farebných vyhotoveniach. Na dosiahnutie zaujímavého matného efektu možno sklo dodatočne opieskovať. Sklenená mozaika je finančne náročná no veľmi efektná.

obr1

obr.01

Kameň

Prírodné materiály sa tešia čoraz väčšej obľube a ak si zvolíte prírodný kameň, získate kvalitný obklad, ktorý bude dobre slúžiť ešte niekoľkým generáciám. Prekvapí vás aj vysokou odolnosťou proti poškodeniu. Do kúpeľne je vhodná bridlica, pieskovec, travertín či koral.

obr.02

obr.2

 

Exotické drevo

Do miestnosti vnáša pocit útulnosti a tepla a je výborne kombinovateľné s akýmkoľvek materiálom. Ideálne je husté, prirodzene olejnaté drevo, ktorým disponujú najmä tropické dreviny ako wenge, teak, merbau, ipe či jatoba.

obr.3

Umývateľná farba

Pestrý výber a dokonalé vlastnosti ich zaraďujú na úroveň klasických obkladačiek. Pracuje sa s nimi ako s ostatnými interiérovými farbami, a o problém menej máte aj pri vŕtaní. Umývateľné farby sa vyrábajú tak ako klasické nátery v lesklom či matnom variante.

Keramický obklad

Patrí jednoducho medzi tradičné a najčastejšie využívané možnosti obkladu v kúpeľni. Aktuálne sú veľkoformátové obkladačky, ktoré sa ukladajú s minimálnou škárou a pôsobia kompaktne. Vhodné sú najmä do väčších priestorov. V menších kúpeľniach vyniknú menšie rozmery a tiež mozaikové vzory.

obr.04obr.4

 

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...