REKLAMA


Ako zariadiť predsieň

Predsiene mávajú rôzny pôdorys. Niekedy sú také malé, že je problém v nich odložiť vrchný odev, inokedy sú také priestorné, že sa v nich dá umiestniť stolík a kreslá alebo skriňa, komoda i veľké zrkadlo. Všetky predsiene však majú rovnaký účel, umožňujú odložiť kabáty, bundy, klobúk, plášť, rukavice… Predsieň má byť dobre vyriešená nielen funkčne, ale aj esteticky, lebo sprostredkováva prvý dojem o byte. Vešiak na bundy a kabáty mimo skrine je výhodný a dokonca aj nutný,lebo veci, ktoré vyzlečieme, sa majú nechať vyvetrať. Pokiaľ sme zmokli, tak mokrý oblek sa nesmie dať do skrine v žiadnom prípade. Vešiak je ale vhodný aj pre prípravu oblečenia – nemusíme ho postupne vyberať zo skrine. K tomu účelu môžeme využiť voľný priestor tesne vedľa skrine. Na vrch skrine pripevníme vysúvaciu guľatú tyč, ktorú vo vysunutej vodorovnej polohe spoľahlivo udrží objímka z hrubšieho plechu. Namiesto tyče sa však dá použiť na bočnú stranu skrine sklápací vešiak, aby sa ramienka a šaty z neho nezošmykli, urobíme na ňom zárezy.

Všetky veci, s ktorými do bytu prichádzame, nemôžeme vešať na vešiak alebo postaviť na zem. Na to potrebujeme v predsieni plochu, na ktorú budeme odkladať veci, ktoré potrebujeme mať po ruke – teda tašku, kľúče, drobnosti. Takú odkladaciu plochu vytvoríme dostatočne hrubou doskou, ktorú upevníme na páskovú oceľ, ktorá je zakotvená do špár steny alebo na oceľový rám prichytený do steny hmoždinkami.

Predsieň s nepravidelným pôdorysom je ako stvorená na vstavanú skriňu. Záleží na hĺbke plochy, ktorá je k dispozícií. Bočné a zadné steny sa robiť nemusia, pretože tie vytvorí stena a dovnútra sa len osadí tyč na zavesenie šiat, poprípade police.

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...