REKLAMA


Aký zvoliť nábytok do obývačky?

Obývačky môžeme zariadiť nábytkom z masívu, dýhy či lamina. Záleží na vašom vkuse a výške čiastky, ktorú ste ochotní do nábytku investovať.
Obývačka je priestor, na ktorom nám väčšinou najviac záleží, chceme aby bol dostatočne reprezentatívny pre návštevy, ale tiež útulný a prakticky zariadený pre prežívanie všedných rodinných chvíľ.

Centrom diania je sedacia súprava s konferenčným stolíkom, ale potrebujete aj úložné priestory na ukladanie rôznych dekoratívnych predmetov, technik, kníh, atď.
Aký nábytok zvoliť?
Skúsme sa na to pozrieť z hľadiska materiálu. Pokiaľ preferujete prírodné materiály a finančné prostriedky Vám to dovolia, zvoľte celomasívny nábytok. Vnesie Vám domov kus prírody, je teplý a príjemný na dotyk.
Chcete, aby nábytok masívne pôsobil, ale pritom si nemôžete dovoliť toľko investovať, zvoľte kombináciu masívneho dreva a dýhy. V tomto prípade bývajú čelné plochy z masívu, takže si budete užívať vôňu a teplo dreva a zároveň ušetríte.
Do obývačky sa veľmi hodí nábytok dýhovaný, ktorý je dostatočne reprezentatívny, kvalitný a za solidnú cenu. Medzi najobľúbenejšie drevené dýhy patrí buk, dub, americká čerešňa, javor, breza, smrek, ale aj exotické dýhy, napr. macore, zebrano, wenge. Niektoré dýhy sa ešte často moria do rôznych odtieňov.
Pokiaľ netrváte na prírodnom materiáli a chcete viac ušetriť, stavte na nábytok z lamina. Dajte pozor, aby hrany boli opatrené ABS hranami kvôli väčšej odolnosti. Nábytok z lamina je lacný, odolný, ľahko sa udržuje, skrátka je veľmi praktický.
Aké množstvo nábytku?
Aj tu platí, že menej znamená viac. Moderné sú solitérne skrinky, akoby sem tam rozhodené po miestnosti, avšak do malého bytu budete skôr potrebovať skladateľný nábytkový systém.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...