REKLAMA


Dizajn je v detailoch…

Pre každého z nás je dom, alebo byt miesto, kde sa cítime pokojne a bezpečne. Štyri steny domu nám poskytujú príjemný pocit, zbavujeme sa tu nášho každodenného stresu a strávime konečne čas s rodinou. Na to, aby sme sa doma naozaj cítili príjemne, je potrebné, aby bol byt navrhnutý podľa preferencií a osobných predstáv obyvateľov. S výnimkou nábytku a bytových doplnkov, ako sú pohovka, jedálenský stôl, stoličky, chladnička, postele, atď., sa odporúča pridať ďalšie dizajnové prvky, ktoré pomôžu vytvoriť atmosféru domova.
Mäkké a hladké koberce v miestnosti bytu / domu, dodávajú teplý a útulný pocit každému priestoru, v ktorom sa nachádzajú.

couch-3797679_1280
Elegantné závesy v jemných odtieňoch. Okrem toho, že poskytujú príjemnú atmosféru, dokážu pridať na estetike aj samotnému interiéru, ale ovplyvnia i to ako bude naše okno vyzerať z vonku.
Jedinečnosť interiéru vedia ozvláštniť i dekoratívne police, s fotografiami, kvetináčmi, alebo predmetmi z dovoleniek a ciest.

apartment-bed-bedroom-462235
Nemali by sme zabúdať ani na osvetlenie, ktoré by malo byť rozdelené na 3 základné skupiny:
1. univerzálne osvetlenie – ide o intenzívnejšie osvetlenie aby sme miestnosť dostatočne osvetlili
2. pracovné osvetlenie – ktorým si osvetľujeme pracovný priestor ako je písací stôl, kuchynská linka, alebo umývadlo v kúpeľni.
3. akcentové osvetlenie – tiež ho zvykneme nazývať i náladovým, ktorým osvetľujeme konkrétny objekt a tým navodíme istú atmosféru.
Pokiaľ máte loggiu, terasu, či záhradu za domom je vhodné umiestniť dekoratívne predmety i do tejto časti domu. Okrem dekorácii doplňte priestor o rastliny, kvety, čím vytvoríte ozajstnú oázu pokoja, kde budete radi tráviť svoj čas.

apartment-chairs-comfort-1668860

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...