REKLAMA


Doplnkové úpravy v byte

Úložné plochy
Spôsoby, ako uskladňovať veci je mnoho. V žiadnom byte úložného miesta nie je nazvyš. Za ideálne môžeme považovať vstavané skrine, ktorých obsah je chránený pred prachom, dovoľuje prehľadné uloženie vecí a udržovanie poriadku. Také skrine sa dajú prispôsobiť takmer každému priestoru i osobným potrebám. Môžu v nich byť vstavané i sklopné pracovné plochy, kontajnery na kolieskach s kompletnými upratovacími potrebami alebo potrebami pre záujmovú činnosť. Zostava skrine je jednoduchá. Jednotlivé diely sa skladajú vedľa seba a nad sebou a buď sa striedajú otvorené police s dielmi zatvorenými alebo so zásuvkami.
Takáto zostava nemusí byť len v stene, ale môže slúžiť ako priečka oddeľujúca funkčnú časť izby. V tom prípade nemusí siahať až k stropu ani prerušovať pôdorys miestnosti. Oddeľuje napr. priestor na spanie od šatne, jedálenskú časť od obývačky. Aby všetky uložené predmety boli dosiahnuteľné, nemala by byť úložná plocha vyššia ako 170 cm.
Úložné plochy zložené zo samostatných blokov – kociek sú výhodné na ukladanie menšieho množstva vecí. Zhodné rozmery dovoľujú obmeny podľa okamžitej potreby. V menších miestnostiach sa môžu zavesiť i na stenu a ušetria podlahovú plochu.
Priestor pod schody je tmavý a pre náhodné ukladanie vecí nie je dostatočne využitý, naviac pôsobí neesteticky. Pri drevených schodoch by mal byť uzatvorený skriňovými dverami. Vo vyššej časti pod schodmi môže byť šatník. Na jeho dverné krídlo sa môže zvnútra pripevniť zrkadlo. V zostávajúcom trojuholníkovom priestore nad šatňou môžu byť police na klobúky, svetre a pod.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...