REKLAMA


Fotografie fandia priestoru

Fotografie prinášajú do interiéru viac ako len príjemné spomienky. Vo veľkých formátoch sa opticky pohrajú s jeho mierkou.

Pokročilé digitálne technológie poskytli fotografiám oveľa širší priestor ako len rámik na nočnom stolíku. Vo vysokom rozlíšení sa pekne predvedú aj vo veľkosti na plnú výšku steny.

Pamätáte sa ešte na prvé papierové fototapety, ktoré boli k dispozícií len v niekoľkých motívoch? Dnešná ponuka je nekonečná. Popri možnosti vybrať si z viac ako tristotisíc profesionálnych fotografií, si môžete dať vyhotoviť originálnu fototapetu na mieru aj z vlastnej fotografie. Aby ste boli s výsledkom spokojní, musí mať pri rozmere, ktorý si plánujete dať vyhotoviť, rozlíšenie minimálne 300 dpi.

Motív je dôležitý

Dokáže pridať interiéru punc elegancie alebo aj vizuálne zväčšiť miestnosť. Pred výberom konkrétneho záberu je praktické dať si urobiť jednoduchú vizualizáciu, ako bude pôsobiť v konkrétnom mieste vašej domácnosti. Niekedy sa predstavy o finálnom efekte pri pohľade na fotografiu výrazne líšia od dosiahnutej reality. Ak ju chcete umiestniť na stenu, pred ktorou je situovaný nábytok, preverte si, ktorá časť motívu bude prekrytá a či je ich celková kompozícia vyvážená.

Trendom sa stala najmä čiernobiela fotografia, ktorá pôsobí umeleckým dojmom. Dokonale sadne modernému štýlu. Výhoda jej neutrálnych tónov je, že sa hodí k akejkoľvek farebnosti v interiéri. Zaujímavé sú aj fotky s hlbokou perspektívou, ktoré lákajú vojsť do rozľahlého priestoru v mieste, kde predtým bola len plochá stena. Obľubu si preto získali priehľady cez mosty, cesty, úzke uličky či výhľady na svetové metropoly, kde je efekt pocitového zväčšenia najciteľnejší. pozor si dajte na motívy v nadživotnej či makro veľkosti. Na niekoho môže takáto veľká zmena mierky oproti realite pôsobiť stresujúco.

Menšie fotografie osaďte do rámov a usporiadajte do zaujímavej kompozície. Trendom je rôznorodosť, preto stavte na rámy odlišných tvarov a štýlov. Farby však neprekombinujte. Do pestrých rámov voľte čiernobiele fotografie.

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...