REKLAMA


Knižnicománia

Aj v dnešnej digitálnej dobe mnohí stále uprednostňujú tlačené knihy, ktorých stránky šuštia medzi prstami. Pomyselný domov v podobe knižnice je preto pre každého knižného nadšenca doslova nevyhnutnosťou. Inšpirujte sa jej rôznymi podobami.
Ako si vybrať knižnicu
Umiestnenie kníh a ich rozloženie môže byť pre zanietených milovníkov čítania doslova umenie. Mnohí si svoju domácu knižnicu triedia nielen podľa abecedy, ale aj podľa žánrov, prípadne pre ne majú vyselektované špeciálne priestory. Výber knižnice ovplyvňuje v prvom rade množstvo kníh. Pohrať sa dá s jej tvarom, veľkosťou jednotlivých poličiek, materiálom, farebnosťou a aj s rozmiestnením. S trochou fantázie premeníte studené steny na naozaj zaujímavý bytový akcent. Pri výbere knižnice však vždy vychádzajte z veľkosti miestnosti a zohľadnite najmä celkový charakter bytu. Aj tu platí, že výrazné a rozložitejšie prvky môžu izbu opticky zmenšovať, takže čím menší priestor máte, tým menší prvok voľte.
Využitá výška
Vo vysokých otvorených priestoroch sa priam pýta využiť celú výšku miestnosti. Otvorené police doplnia uzavreté skrinky, prípadne časť z nich možno prekryť posuvnými dvierkami v akcentujúcej farbe.
S atmosférou kníhkupectva
Ak chcete svoje obľúbené knihy postaviť na pomyselný pultík, skúste si zaobstarať regálovú policu, s akou sa stretnete v kníhkupectvách či verejných knižniciach.Takáto polica síce nepojme všetky vaše knihy, vaši obľúbenci budú však pekne na výslní.
Za sklenenými dvierkami
Uložiť knihy do skrine so sklenenými dvierkami rozhodne nie je prežitok. Aj takýto nábytok môže pôsobiť moderne a prináša so sebou jednu podstatnú výhodu – prach sa na knihy nebude usádzať tak rýchlo ako na tie v otvorených policiach.
Raj pre knihomoľa
Čítací kútik s pohodlným kresielkom a knižnicou predstavuje dvojicu, po ktorej túžia mnohí. Ostrejšie línie rôzne veľkých poličiek budú vyzerať naozaj vkusne v kombinácii s jemnejšie pôsobiacim, aspoň čiastočne zaobleným kresielkom.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...