REKLAMA


Komfortná očista

Veľkosťou skúpe panelákové kúpeľne si pýtajú rozmerové korekcie. Ak ste naklonení väčším zásahom , zvážte priestorové možnosti. Možno kúpeľni prepustí pár cm chodba.

Premýšľate, že kúpeľňu zväčšíte o toaletnú miestnosť, ktorá sa stane jej súčasťou? Priestoru to prospeje a získate aj väčšiu variabilitu pri rozmiestnení hygienického zariadenia. Na druhej strane, spojením kúpeľne s WC siahnete na komfort pri očiste a súkromie členov domácnosti. Ak sa pre integráciu rozhodnete, kombinujte odsávanie zápachu z miestnosti s odsávaním priamo z WC misy.

Vaňa verzus sprcha

Obe majú svoje prednosti. Vaňa zabezpečí rýchlu sprchu i relax v kúpeľni. Do malej kúpeľne je ideálne obdĺžniková alebo asymetrická so zúženou stranou určenou na nohy. Ak plánujete vaňu obmurovať, lícujte obmurovku s jej okrajom. Bezúčelne tak neukrojíte z podlahovej plochy. Aby ste sa sprchovali bez obáv, že oprskáte všetko naokolo, osaďte na vaňu zástenu.

Kto staví na sprcovací kút, nemusí mať pri očiste núdzu o priestor. Postará sa o to dlažba s odtokovým žľabom či trendová plochá vanička s veľkosťou XXl. V panelákovej kúpeľni však bezbariérový kút nevytvoríte. Musíte v ňom totiž rátať so zvýšenou podlahou.

Pri výbere umývadla a WC sa orientujte na tie s užšou hĺbkou. Tak ako nová vaňa a sprchovací kút, aj obdĺžnikové umývadlo najefektívnejšie vyplní malý priestor. Ušetriť miesto výrazne dokážu koncepty navrhnuté pre malé kúpeľne. Obsahujú zariaďovacie predmety, ktoré v sebe pasujú rozmerovo i tvarovo. Nájdete tu umývadlo sčasti umiestnené nad vaňou či s odkladacou plochou prakrývajúcou práčku.

Bidet v byte?

Dostať bidet do panelákovej kúpeľne je vo väčšine prípadov utópia, no to ešte neznamená, že o túto vymoženosť musíte prísť. Existujú alternatívy. Finančne nenáročná a praktická je ručná bidetová sprcha napojená na samostatný prívod vody alebo na umývadlovú armatúru. Ďalšia možnosť je WC misa s integrovaným zariadením na očistu intímnych partií a záchodová misa s pridanou funkciou bidetu.

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...