REKLAMA


Kto všetko ovplyvňuje Váš úsudok pri výbere firmy na rekonštrukciu.

Zoberme si to takto, kúpili ste byt, ktorý je potrebný prerobiť. Na internete si vyhľadate firmu s dobrými referenciami, dohodnete si obhliadku. Na obhliadku príde pracovník z firmy, ktorý Vám na prvý pohľad padne do oka. Vidíte, že má záujem, pýta sa, má dobré tipy a rady. Rozchádzate sa stým, že sa stretnete pri cenovej ponuke, ktorú vypracuje a ak bude cena primeraná k Vašim úsporám, môžete ísť do toho. Na ďalšom stretnutí Vám pracovník predloží podrobný rozpočet, kde Vám vysvetľuje čo všetko znamená. Ponúkne Vám rôzne výhody a Vy ste si istý, že chcete aby Vám táto firma zrenovovala byt.

vyber_stavebnej_firmy

Znie to dobre, ale máme tu ale…
Prídete domov a poviete svojej manželke (alebo inému členu domácnosti), že ste našli super firmu, ukážete rozpočet. Manželka, ktorá sa v tom absolútne nevyzná povie niečo v zmysle:

„Vidíš tu cenu za elektriku, no to je predražené.“

Hop a máme to ste ovplyvnený, začnete nad tým uvažovať a už aj ťukáte do vyhľadávača inú firmu. Vaša autorita padla ako vrece so zemiakmi. Riešením by bolo, zobrať aj manželku na stretnutie ohľadne rozpočtu aby videla prístup pracovníka a mala vysvetlené čo a ako.

Ďalším ovplyvňovateľom by mohol byť kolega, či kamarát. Spomeniete mu, že chcete prerábať a máte už vybranú firmu. No jeho negativizmus Vás ovplyvní keď povieš:

„Firme by som nikdy nedal prerábať byt, zoberú peniaze a nevyplatia robotníkov, takým dáš zarobiť?“

A ďalšie ovplyvnenie, riešením by bolo, ponechať si svoju integritu alebo ako chcete autoritu, pretože kolega, či kamarát nebol s Vami na stretnutí a vie veľké nič o tom čo tá firma je zač.

Každý kto vyjadri svoj názor, má samozrejme nato právo, ale len na Vás závisí aká je Vaša integrita a či si stojíte za tým čo sa dohodnete alebo poviete.

* integrita – neporušenosť morálnych princípov, charakter nenarušeného dobra a správnosťti, najmä v spojitosti s pravdou a čestným konaním, priamosť, čestnosť, úprimnosť.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...