REKLAMA


Kuchyňa

Je ďalšou hospodárskou súčasťou bytu. O jej dispozičnom riešení i zariadení sa stále veľa polemizuje. Mnohí z nás sa ešte pamätajú na kuchyne našich starých mám, kde sa tak príjemne sedelo, ležalo na „otomane“, kde babička šila a kde sa pri jedle, a nielen pri ňom, zhromažďovala celá rodina.

Ďalší vývoj bývania, postupné zapájanie žien do pracovného procesu a snaha odstrániť pracovné zaťaženie či preťaženie žien v domácnosti priniesli zmenšenie kuchyne iba na nevyhnutnú výmeru; stolovanie sa prenieslo do obývacích izieb a žena zostala osamotená vo svojej „minipracovni“.

kuchyna

Dnes sa snažíme nájsť riešenie, ktoré by vyhovovalo jednak nevyhnutnému rozdeleniu funkcie bývania (oddelené izby detí, pracovne), a jednak aj požiadavke udržania ženy v kolektíve rodiny i počas jej práce v kuchyni. Vraciame sa tak (i keď rozhodne nie v plnom rozsahu) k obývacej kuchyni minulosti, pravda, na novej, vyššej úrovni. Od riešenia kuchýň barového typu sa dostávame ku kuchyni s jedálnym kútikom, ktorý je širokými dverami spojený s obývacou izbou.

Barové Kuchyne

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...

1 Komentár

  1. 20. mája 2018

    write an essay for me http://kfgdrtynhjg.com/

    You actually mentioned that terrifically!