REKLAMA


Kúpeľňa naoko väčšia

Malým kúpeľniam svedčia väčšie formáty obkladov, od 30 x 60 cm, a, naopak, aj veľmi malé, teda mozaika, ale len vo svetlých odtieňoch. Obkladanie po strop nie je podmienkou, no pri svetlých obkladoch vyzerá estetickejšie. Keďže zvislo nalepený obdĺžnikový obklad miestnosť opticky zvyšuje, uprednostnite horizontálne kladenie.
Svetlé obklady a maľovky spôsobia, že miestnosť vyzerá optimisticky a opticky väčšia. Ak vás však láka tmavší odtieň, vyhraďte mu iba časť plochy, napr. pohľadovú užšiu stenu alebo kryt vane. Nábytok môže byť v bielom, neutrálnom, ale aj v sýtom tóne, ak chcete, aby tvoril akcentujúci prvok.
Sklo bez rámov
Rámy sprchových zásten aj vzory a štruktúry plastových či sklenených výplní na seba pútajú pozornosť, predeľujú miestnosť a pôsobia rušivo. Naopak, transparentné sklo bez líšt na prvý pohľad takmer nevnímate, preto je do malých priestorov vhodnejšie.
Odrazy
Zrkadlo má moc zmeniť optické vnímanie kúpeľne, zväčšuje ju a presvetľuje. Priestorové hĺbku dosiahnete dvomi zrkadlami umiestnenými oproti sebe. Trendom sú veľkoplošné zrkadlá bez rámov nalepené priamo na stene. Zrkadliacou plochou môžu byť vybavené aj dvere či sprchová zástena opatrená špeciálnou fóliou.
Presvetlená
Dostatok svetla miestnosť rozjasní, čím pôsobí väčšia. Dobrý efekt zabezpečí kombinácia zdrojov svetla, centrálneho a nad zrkadlom, ale pravda je, že v malej kúpeľni si vystačíte iba s osvetlenám nad zrkadlom. Rovnomerné difúzne svetlo dodá svetelný strop zhotovený na mieru. Efektné je aj LED osvetlenie zabudované v podhľade.
Opatrne s nábytkom
Úložné možnosti sú v každej kúpeľni nutnosť. Aby aj tie malé nepôsobili zapratane, menej je viac. Využite najmä priestor pod umývadlom. Nábytok však zaveste. Oceníte to najmä pri údržbe. Ak chcete osadiť skrinky do horných polôh, stavte na horizontálne s malou hĺbkou.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...