REKLAMA


Kúpeľňové ukladanie

Obklopení umývacími prostriedkami, kozmetikou, uterákmi a inými vecami v kúpeľni veru atmosféru pokoja a relaxu nedosiahnete. Kam to všetko dať, aby to bolo poruke, zároveň nezavadzalo a bolo upratané?

Klasikou je skrinka pod umývadlom, zrkadlová nad ním a police. To však nie sú všetky možnosti. Aj do kúpeľne ponúkajú výrobcovia nábytkové zostavy, ktoré si vyskladáte podľa vlastnej potreby a miesta v kúpeľni. Sortiment prvkov zahŕňa okrem skriniek s výsuvnými policami aj skrinky s integrovaným umývadlom či dosky pod umývadlo v rôznych moduloch.

Aké úložné priestory vybrať?
Skrinka pod umývadlom nemusí byť klasická s dvierkami, vhodnejšia je so zásuvkami s výsuvným systémom, aby boli všetky veci v nej pohodlne prístupné. Do veľkej kúpeľne môžete uvažovať aj o samostatne stojacom nábytku. Zaberá síce viac miesta, na druhej strane však vhodne zvolená skriňa, komoda a toaletný stolík pojmú množstvo vecí. Obstavanie vane policami a rafinovanými zásuvkami je ďalšia možnosť,ako získať úložné priestory. Ak stojí v kúpeľni aj práčka, prípadne sušička, musíte v nej nájsť miesto na kôš na špinavú bielizeň. Ten má byť vetrateľný, hygienický a nemal by nikde prekážať. Ideálny je vyklápací ako súčasť kúpeľňovej skrinky. Inak poslúži malý hlboký prútený kôš, ktorý ľahko prenesiete aj k práčke mimo kúpeľne.

Využite hluché miesta

Jedným z nich je priestor nad toaletnou misou, kde môžete zavesiť skrinku. Ak je toaleta situovaná v kúpeľni, obojstranná vysoká skrinka vedľa nej je dopraje intimitu ako deliaca stena a zároveň získate úložný priestor. Súčasným hitom v kúpeľniach sú drevené rebríky, ktoré opriete napríklad vedľa vane. Atraktívne a praktické sú rôzne mobilné kontajnery. Elegantné riešenie na odkladanie sprchovacích prípravkov sú niky zapustené v stene sprchovacieho kúta alebo nad vaňou.

Chránený pred vlhkosťou

Napriek tomu, že kúpeľňový nábytok často vyzerá ako by bol určený do obývacej časti, mal by mať inú povrchovú úpravu – odolávaciu vlhkosti. Najodolnejším materiálom proti vlhkosti je MDF doska laminovaná alebo lakovaná polyuretánovým lakom v rôznych odtieňoch. Pri lacnejšom lamináte je dôležité, aby boli kvalitne nalisované silné hrany, aby neprepustili vodu a vlhkosť do dosky. Môžete siahnuť aj po nábytku z masívneho dreva. Ošetrený lakom dobre odoláva vzdušnej vlhkosti, kvapky vody však na ňom nenechávajte, treba ho hneď vysušiť.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...