REKLAMA


Maľovanie – Štetec, valček alebo striekacia pištoľ?

Maliarsky valček

Kúpiť si kvalitný maliarsky valček sa oplatí. Zaobstarajte si taký valček, ktorého jadro sa voľne otáča a po stlačení sa vracia do pôvodného tvaru. Vyberte si nástroj s držadlom, ktoré má vnútri závit a dá sa nasadiť na tyč. Nebudete sa musieť zohýnať pri natieraní dlážky a pri maľovaní stropu nebudete potrebovať rebrík. Teleskopická tyč poskytuje rôzne možnosti.

 

Ponuka valčekov

Lacný návlek z penového materiálu možno použiť na bežné natieranie, kde nezáleží na kvalite povrchu. Pre nátery na hladkom povrchu použite mohérový  návlek s krátkym vlasom. Návlek s dlhými vláknami z ovčej vlny alebo syntetických materiálov umožní naniesť farbu aj do úzkych priehlbní na bohato členenom povrchu. Návlek s dlhým nylonovým vlasom je zase vhodný na natieranie drsných vonkajších plôch, napr. drsnej omietky s kamienkami.

 

Vytvorenie členitého povrchu

Návlek valčeka s vyrezaným vzorom dá hladkému povrchu žiadaný vzor. Na trhu sú návleky na vytvorenie povrchu jutovej tkaniny, stromovej kôry, mozaiky, bodkovaných vzorov a pod. Použitím odlišných typov valčekov možno súbežnými ťahmi vytvoriť opakovaný vzor.

 

Maľovanie za radiátorom

Na vymaľovanie steny za radiátorom použite radiátorový valček alebo štetec. Oba nástroje majú dlhú rúčku, aby ste sa s nástrojom dostali aj na ťažko prístupné miesta. Predtým však z týchto miest odstráňte prach a pavučiny. Pri natieraní radiátora stenu zakryte plastovou fóliou.

 

Veľkosť štetca

Vždy si vyberte najširší štetec, ktorým viete pohodlne pracovať na danom povrchu. Štetec so šírkou 100 mm je ideálny na nanášanie emulzných náterov na steny a štetec so šírkou 75 mm je vhodnejší na natieranie dreva lesklou farbou. Je dôležité čím rýchlejšie naniesť nasledujúci ťah štetca, ešte kým predchádzajúci neuschne. Takto sa jednotlivé ťahy náteru vzájomne dokonale prepoja a maľovka bude jednoliata.

 

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...