REKLAMA


Módne trendy slovenských domácností

Módne trendy prichádzajú z rôznych oblastí. Aj vo svete náterových farieb sa totiž striedajú rôzne módne vlny. Jeden čas preferujeme sýte farebné odtiene, inokedy sú zasa populárne sterilné biele nátery, ktoré potom vystrieda experimentovanie s dvomi alebo viacerými odtieňmi v rámci jednej miestnosti.
Kým stropy ostávajú tradične biele, steny si často nechávame maľovať v rôznych farebných odtieňoch. Veď si len spomeňte na typické modré kúpeľne, zelené detské izby, či oranžové kuchyne.
Časy pestrofarebných a sýtych náterov však neskôr u Slovákov vystriedali neutrálne nátery s maľovanými dekoráciami. Rôzne ornamenty alebo prvky sme mohli nájsť nielen na stenách, ale aj na stropoch miestností panelákov. Tento trend však neobišiel ani mnohé slovenské rodiny žijúce v domoch.
Éru experimentovania vystriedalo relatívne pokojné obdobie, keď dominovali decentné farby. Tie zjemňovali staré sýte nátery a oživovali domácnosti v kombinácii s rovnako farebne zladeným nábytkom. Dnes sa do popredia dostávajú opäť biele farby.
Ak ste aj vy podľahli aktuálnym trendom, možno nastal čas zmeniť váš byt a vdýchnuť mu nový život. Je však dobré vopred zvážiť, či pôjdete do ďalších experimentov alebo si priestory svojej domácnosti zjednotíte. Viac výrazných odtieňov v jednom priestore môže spôsobiť skôr chaos ako optickú korekciu.
Pri výbere toho správneho odtieňa je dobré porozmýšlať. Sýta teplá farba na väčšej ploche dokáže interiér rozžiariť, tmavá ho, naopak, zmenší.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...