REKLAMA


Montáž roliet

Naškrobenie látky

Keď chcete na rolety použiť vlastnoručne ušitú látku, nastriekajte ju z oboch strán aerosólovým tužidlom. Zvýši to jej tuhosť a zabráni jej pokrčeniu a rozstrapkaniu okrajov.

 

Napnutie pružiny

Keď chcete zvýšiť ťah pružiny v rolete, aby vždy vyšla po vypustení až hore a nemuseli ste ju vyťahovať na 2 – 3 krát, vyberte roletu z úchytiek a látku, ktorá sa nenavinula, naviňte na jej valec. Roletu zasaďte na miesto a vyskúšajte jej ťah. Ak roleta nevyjde celkom hore, celý postup zopakujte. Proces opakujte podľa potreby, pričom zviňte vždy ešte kus látky, kým nedosiahnete potrebný ťah.

 

Pripevnenie žalúzie bez vŕtania

Žalúzie môžete pripevniť k oknám bez vŕtania do steny, keď ich prichytíte suchým zipsom. Prúžok suchého zipsu prilepte na stenu nad oknom a jeho opačnú časť prilepte na hornú dosku žalúzie. Dosku so zipsom pritlačte na zips na stene.

 

Neprístupné miesta

Upevnenie roliet v rámoch okien môže byť ťažké, lebo príchytky treba namontovať tesne do kúta okenného otvoru na rolety, kde je ťažký prístup. Príchytky pridržte na požadovanom mieste a predvŕtajte otvory pre skrutky. Jednou rukou pridržiavajte príchytku, žuvačkou prilepte ku skrutkovaču skrutku a príchytku priskrutkujte.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...