REKLAMA


Nástroje vždy v dobrom stave

Čistenie striekacej pištole

Striekaciu pištoľ hneď po použití prečistite vodou alebo riedidlom. Znečistenú kvapalinu striekajte do vhodnej nádoby, napr. do vedra. Keď nevychádza z dýzy číra kvapalina, odmontujte dýzu a ponorte ju do čistého riedidla, aby ste ju zbavili všetkých zvyškov starej farby.

 

Prestávka v maľovaní

Keď si urobíte prestávku pri práci, štetec pevne omotajte plastovou fóliou alebo alobalom, aby k nemu nemal prístup vzduch. Štetec môžete použiť opäť o niekoľko hodín alebo aj na druhý deň. Valček nasiaknutý farbou nezaschne, keď návlek zakryjete plastovým vrecúškom, vytlačíte z neho všetok vzduch a vrecúško upevníte drôtikom.

 

Štetce zaveste

Keď štetce nemienite použiť v blízkej budúcnosti, nenechávajte ich stáť v riedidle. Aby ste zabránili ohnutiu štetín a zdeformovaniu štetca, zaveste ho na pevný drôt alebo špajdľu prevlečenú otvorom na rukoväti štetca.

 

Uloženie štetcov

Hlavičky štetcov oviňte polyetylénovou fóliou, zaistite gumičkami a zaveste ich na háčiky alebo klinčeky. Keď budete štetce opäť potrebovať, budú čisté a ich štetiny nebudú zdeformované, ako keby stáli v pohári či plechovke.

 

Valček zabaľte

Majte na pamäti, že valček musí byť pred odložením vždy celkom suchý. Zabaľte ho do papiera alebo igelitu a konce zaviažte, aby zostal čistý.

 

Obnova starého štetca

Aby ste mohli použiť zle skladovaný štetec, oprášte jeho štetiny a odstráňte z neho stvrdnuté kúsky farby. Zvyšok farby skúste vyčesať starým hrebeňom. Potom štetiny oživte namočením štetca do roztoku kondicionéra na vlasy alebo do špeciálneho roztoku, ktorý je určený na reštaurovanie štetcov. Po takomto ošetrení bude štetec opäť ako nový.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...