REKLAMA


Netesnosti

Výmena kruhového tesnenia

Pretekanie vody na spodnej strane integrovanej splachovacej nádržky je znakom opotrebovania alebo poškodenia tesnenia medzi nádržkou a toaletnou misou. Odmontujte nádržku a pri výmene tesnenia postupujte rovnako ako pri výmene klapkového ventilu. Keď pretekajúca voda spôsobila koróziu doštičky, v ktorej držia montážne skrutky nádržky, pred opätovnou montážou odstráňte hrdzu.

 

Dotiahnutie matice

Keď je nádržka umiestnená vo výške a voda steká po vonkajšej strane splachovacej rúrky, je poškodené tesnenie. Skúste trocha dotiahnuť maticu, ktorá spája rúrku s nádržkou. Keď to nepomôže, uzavrite prívod vody, vyprázdnite nádržku, odkrúťte maticu a spustite ju po rúrke, aby ste sa dostali k tesneniu, ktoré je v nej. Tesnenie odstráňte, rúrku hore oviňte aspoň desiatimi vrstvami pásky, maticu vráťte na miesto a dotiahnite ju.

 

Výmena gumovej spojky

Splachovacia rúrka nádržky umiestnenej vo výške je spojená so zadným vpustom misy gumovou spojkou. Tá sa časom oduje a stratí tesnosť. Môžete ju nahradiť univerzálnou spojkou, ktorá sa dá prevrátiť naruby ako ponožka a umožňuje pripojiť tak splachovaciu rúrku s priemerom 32 mm, ako aj s priemerom 38 mm. Túto špeciálnu spojku však nemôžete použiť pri kovových splachovacích rúrkach.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...