REKLAMA


Nie je drevo ako drevo

Bojíte sa, že s výberom dreveného nábytku stúpite vedľa? Veď je ich toľko druhov, tak kto sa v tom má vyznať! Skúste začať s našimi radami a vaše predstavy začnú nadobúdať konkrétnejšiu podobu.

Príjemné na dotyk

Nábytok si vyberajte nielen podľa funkčných vlastností, ale zohľadnite aj typ dreviny, z ktorej je vyrobený. Premyslite si, či vám vyhovuje drsnosť povrchu, ale aj lesk, ktorý síce zvýrazňuje štruktúru dreva, ale môže vám dať zabrať napríklad pri udržiavaní.

Záleží od vlastností

Nezabudnite, že aj vlhkosť a teplota prostredia majú vplyv na výber vhodnej dreviny. Ak je u vás predsa len vlhkejšie s nižšími teplotami, určite z výberu vylúčte masívne drevo. V takýchto podmienkach by to mohlo skončiť deformáciou dosky stola či dvierok skríň.

Povrch, ktorý čaruje

Nielen farbami, ale aj textúrou dreva môžete vytvoriť v interiéri zaujímavé efekty. Exotický orech alebo makasar dokážu príjemne oživiť vzhľad nábytku alebo celej miestnosti. Aj tu platí, že ak to preženiete, môžete znehodnotiť celkový dojem z dreva aj zo zariadenia.

home-design

Podlieha móde

Druh použitej dreviny a odtieň dreva môže prezradiť, či ide o nábytok kráčajúci s dobou, alebo nie. Ak vás očarí jelša, je jasné, že ste sa svojim výberom vrátili do prvej polovice deväťdesiatych rokov. Svetlý dub bol v móde približne pred desiatimi rokmi. V súčasnosti čoraz viac svetlým odtieňom konkurujú tmavé čokoládové odtiene dreva, ktoré dodajú interiéru nádych luxusu a hodia sa do priestorovo veľkorysejších interiérov.

BL54pierrot coffee table 1

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...