REKLAMA


Obkladanie – Pevný lepený spoj

Zdrsnenie povrchu

Pred nalepením obkladačiek zdrsnite podklad kovovým brúsnym kotúčom elektrickej brúsky. Povrch môžete zdrsniť aj manuálne drsným brúsnym papierom alebo rašpľou, ale trvá to dlhšie.

 

Na tapety nie!

Neskúšajte nalepiť obkladačky na staré tapety. Tapetové lepidlo sa časom uvoľní a obkladačky začnú odpadávať. Tapety aj tapetové lepidlo odstráňte a obkladačky lepte na dôkladne očistenú omietku.

 

Príprava povrchu

Obkladačky možno lepiť priamo na omietku alebo na sadrokartón, ale povrch musíte najskôr natrieť základnou farbou pre štukatúru. Zníži to jeho nasiakavosť, aby lepidlo, ktorým lepíte obkladačky, vysychalo primerane.

 

Skúška maľovky

Pred lepením obkladačiek na vymaľovanú stenu na ňu nalepte prúžky lepiacej pásky a nechajte ich tam cez noc. Keď po odlepení páska strhne farbu, budete musieť stenu pred obkladaním oškrabať. Keď páska farbu nestrhne, zdrsnite povrch hrubým brúsnym papierom, aby na ňom lepidlo na obkladačky lepšie držalo.

 

Vhodný podklad

V sprchovom kúte je najvhodnejším podkladom pod obkladačky preglejka na vonkajšie použitie hrubá 12 mm. Pripevnite ju na pevnú drevenú kostru a natrite ju základnou farbou na drevo. Na rozdiel od drevotrieskovej alebo drevovláknitej dosky sa preglejka od vlhkosti nekrúti a obkladačky by na nej mali dobre držať a nemali by praskať.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...