REKLAMA


Obrazy v byte

Rozloženie záťaže

Ťažké rámy sa môžu niekedy vlastnou váhou rozpojiť v rohoch. Zabránite tomu takým pripevnením lanka, ktoré zabezpečí aj prichytenie dolnej lišty rámu. Lanko prevlečte očkami umiestnenými na ráme.

 

Obrazové lišty

Keď sú v miestnosti obrazové lišty, môžete zavesiť obrazy na háčiky v tvare písmena S a nemusíte do stien zatĺkať klince. Silonový rybársky vlas je menej nápadný ako kovové lanko, ale na zavesenie obrazov môžete použiť aj ozdobnú retiazku, keď sa vám páči, neprekáža vám, že ju vidno a hodí sa k celkovému zariadeniu miestnosti.

 

Zatavenie šnúry

Na zavesenie obrazov sa používa aj pletená silonová šnúra, ktorá sa neschlpí a nepoškodí ju hmyz. Pred zavesením obrazu sa ubezpečte, či sú uzlíky na nej dobre utiahnuté. Aby sa konce šnúrky nestrapkali, zatavte ich nad plameňom zápalky alebo zapaľovača.

 

Ťažké obrazy

Najbezpečnejšie zavesíte ťažké obrazy, keď použijete nástenné lišty, ktoré zapadajú do seba. Lištu z mäkkého dreva s prierezom 75 x 25 mm rozrežte pozdĺžne v uhle 45°. Jednu časť prichyťte vodorovne na zadnú stranu rámu a druhú na stenu. Pri zavesení obrazu obe lišty zapadnú do seba.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...