REKLAMA


Pohľad do zrkadla

Pripevnenie zrkadla

Keď upevňujete  zrkadlo s vyvŕtanými otvormi na stenu skrutkami, navlečte na skrutky medzi sklo a stenu gumové podložky. Zabránite tým puknutiu zrkadla pri uťahovaní skrutiek. Navyše v kúpeľni, kde je často vlhko a para, umožnia gumové podložky prúdenie vzduchu za zrkadlom, čo zabráni zrážaniu pary a poškodeniu zrkadla.

 

Nakreslený odraz

Zrkadlové obkladačky nalepte priamo na omietnutú stenu. Omietka zvyčajne nebýva celkom rovná a výsledkom bude zdeformovaný odraz v zrkadle. Zrkadlové obkladačky nalepte na preglejku s hrúbkou 6 mm, ktorá má byť trochu menšia ako plocha obkladačiek. Obkladačky prilepte obojstrannými lepiacimi podložkami a dobre ich pritlačte.

Zrkadlové obkladačky nikdy neklaďte tesne k sebe. Vsuňte medzi ne pri lepení prúžky papiera, čím medzi nimi vytvoríte vymedzovaciu škáru. Po nalepení obkladačky papierové prúžky odstráňte.

 

Mazanie vrtáka

Na vŕtanie otvorov v zrkadle používajte špeciálny vrták na vŕtanie skla. Umiestnenie otvorov si vyznačte na zadnej strane zrkadla. Do vyznačeného bodu najskôr vyvŕtajte malú štartovaciu jamku. Okolo jamky vytvorte prstenec zo sklenárskeho tmelu alebo modelárskej hliny, do ktorého nalejte trocha riedidla alebo jemného oleja na mazanie vrtáka. Sklo vyvŕtajte až tesne pod povrchom zrkadla. Potom tmel odstráňte a otvor dovŕtajte z lícovej strany.

 

Posuvné príchytky

Na zavesenie zrkadiel môžete použiť príchytky, ktoré vám umožnia prichytiť zrkadlo bez vŕtania dier pre skrutky do zrkadla. Spodné príchytky pevne zachytia hmotnosť zrkadla a horné pridržia jeho horný okraj pri stene.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...