REKLAMA


Prívod vody

Odpadová hadica

Keď je v blízkosti práčky alebo umývačky riadu odpadová rúra s priemerom 38 mm, bude sa dať použiť samorezná plastová spojka na pripojenie výpustnej hadice spotrebiča. Táto spojka je podobná ako samorezná spojka na prívod vody a je v nej už zabudovaný spätný ventil. Hadicu pripevnite k spojke hadicovou spojkou, aby sa nemohla uvoľniť.

 

Pripojenie k odpadovej rúre

Keď je v blízkosti spotrebiča hlavná odpadová rúra, môžete ho pripojiť priamo k nej. Vyrežte v odpadovej rúre kruhový otvor, lepidlom na plasty k nej prilepte odbočku a prichyťte upevňovací pás. Odpadovú rúru zasuňte do odbočky. Spotrebič pripojte k tejto rúre s lapačom nečistôt.

 

Protislučka

Aby voda z drezu netiekla cez výpustnú hadicu do práčky, vytvorte na výpustnej hadici oblúk, ktorý tomu zabráni. Oblúk upevnite plastovým držiakom za drezom tak, aby jeho najvyšší bod bol nad úrovňou výpustu prepadu drezu.

 

Predĺženie hadice

Keď výpustná hadica spotrebiča nedosiahne k odpadovej rúre, predĺžte hadicu pripojením ďalšej hadice pomocou hadicovej svorky. Zistite z priloženého návodu na použitie, či výrobca neudáva celkovú maximálnu odporúčanú dĺžku hadice.

 

Zaslepenie otvoreného potrubia

Práčky a umývačky riadu môžu spôsobiť potopu, keď sa zablokujú otvorené odpadové rúry ku ktorým sú pripojené ich hadice. Riziko takejto neželanej nehody v dome odstránite pripojením kolena k hornému ústiu potrubia, ku ktorému pripojíte uzavretý vzduchový ventil a odbočku so závitom. K odbočke pripojte výpustnú hadicu spotrebiča hadicovou svorkou.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...