REKLAMA


Problémy s vodoinštaláciou

Tlak vody

Pred výmenou ventilu v nádržke splachovača toalety proti pretekaniu nádržky si overte, či je studená voda privádzaná z vodovodného rozvodu alebo zásobníka, aby ste vybrali správne sedlo ventilu. Prívod vody z vodovodného rozvodu s vysokým tlakom vyžaduje úzke sedlo ventilu a nízkotlaký prívod z domáceho zásobníka širšie sedlo.

 

Včasné varovanie

Občas skontrolujte prepadovú rúrku nádržky splachovača. Keď nádržka stále preteká, hoci iba nepatrne, odkvapkávajúca voda môže stekať na stenu a tvoriť nepekné škvrny. V horšom prípade môže navlhnúť celá stena.

 

Netesná nádržka

Vlhká škvrna na podlahe pod nádržkou splachovacieho záchoda je znakom poškodenia tesniacej podložky prepadovej rúrky, ktorá prechádza dnom nádržky. Aby ste mohli poruchu odstrániť, vyprázdnite nádržku a odmontujte prepadovú rúrku. Medzi vnútornú upevňovaciu maticu a dno nádržky navlečte nové tesnenie a prepadovú rúrku namontujte na pôvodné miesto.

 

Dostatočná vôľa plaváka

V nádržke splachovača je obmedzený priestor, ramienko plaváka sa môže zachytiť o mechanizmus sifónu a nádržka môže pretiecť. Aby sa to nestalo, zohnite ramienko tak, aby sa mohlo voľne pohybovať, alebo nastavte plastový ventil tak, aby mu v pohybe nič nebránilo.

 

Prepadové otvory

Pri montáži odpadu a prepadu vane alebo umývadla dbajte o to, aby prepadové hadice alebo rúrky boli správne namontované medzi prepadový otvor a výpust odpadovej vody.

 

Prečistenie prepadových rúrok

Vane a umývadlá sú často vybavené ohybnými plastovými rúrkami, ktorými je prepojený horný prepadový otvor so sifónom pod výpustným otvorom. Občas skontrolujte, či nimi voda odteká dostatočne rýchlo aj pri naplno otvorených ventiloch, keď je výpustný otvor vane alebo umývadla uzavretý zátkou. Keď je priechodnosť rúrok znížená, vyberte ich a prepláchnite horúcou vodou.

 

Pozor na hmyz

Hmyz môže zaliezať do prepadovej rúrky, spadnúť do nádrže a dostať sa do prívodného potrubia. Môžete tomu zabrániť tak, že spojku prepadovej rúrky nahradíte spojkou so sieťkou, ktorá bude zachytávať nežiadúci hmyz.

 

Zamŕzanie ventilu zásobníka

V zime za mrazivého počasia môže chladný vzduch preniknúť prepadovou rúrkou do zásobníka a spôsobiť zamrznutie vstupného ventilu zásobníka studenej vody. Zabránite tomu tým, že vnútorný koniec prepadovej rúrky uspôsobíte tak, aby bol ponorený do vody v zásobníku.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...