REKLAMA


Problémy so zásobníkom

Zväčšite plavák

Odber studenej vody zo zásobníka môže spôsobiť prudké rozkývanie ramena guľového ventilu, keď začne pritekať voda. Ventil sa rýchlo otvára a zatvára, čo spôsobuje nárazové vlny v prívodnom potrubí. Problém môžete odstrániť veľmi jednoducho namontovaním väčšieho plaváka.

 

Zastavenie vibrácií

Vibráciu guľového ventilu môžete odstrániť aj namontovaním tlmiča pod hladinu. Na plavák ventilu pripevnite pevným drôtom menší plastový kvetináč, ale môžete použiť aj továrensky vyrábaný tlmiaci disk. Odpor, ktorý tlmič kladie pri prudkom pohybe plaváka, odstráni jeho poskakovanie a nepríjemný rušivý hluk.

 

Hlučné ventily

Opotrebované guľové ventily ovládajúce prívod vody do zásobníka môžu vydávať rôzne nepríjemné piskľavé zvuky. Starý, opotrebovaný ventil nahraďte novým, moderným plastovým. Najlepšie urobíte, keď si vyberiete ventil so striekacím vyústením, zníži to hluk, ktorý spôsobuje voda dopadajúca do nádrže.

 

Výmena hlučného ventilu

Hlučný guľový ventil v nádržke splachovača môžete nahradiť takmer úplne nehlučným ventilom z plastov typu Torbech alebo Hushlow. Pri tej príležitosti môžete namontovať na prívodnú rúrku odstavný kohútik. V budúcnosti vám uľahčí prácu so splachovačom.

 

Vystuženie zásobníka

Medzi stenu zásobníka vody a maticu príruby guľového ventilu prívodu vody vložte platňu, ktorá zabráni prehýbaniu steny zásobníka a vibráciám prívodnej rúrky pri činnosti ventilu. Takouto výstuhou by mala byť vybavená každá nádrž, no často to tak nie je.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...