REKLAMA


Reorganizácia bytu

Je to bežná otázka či problém, ktorá nám vznikne pri reorganizácií starého bytu pri sťahovaní sa do nového bytu. Predať starý nábytok, či vyhodiť ho? Alebo ho niekomu darovať? A vôbec – kto by ho chcel? Pre koho môže znamenať to, čo znamenal pre nás?

Lenže aj starý nábytok sa dá vhodne využiť, účelne zostaviť a esteticky usporiadať. Do starého bytu po jeho zmodernizovanej  úprave, nábytkom a novými zostavami treba pochopiteľne dokupovať jednotlivé kusy nábytku či doplnky, ktoré nám život v byte spríjemňujú a robia pohodlnejšími, prípadne také, o ktoré sa rozšírili naše nároky. Dopĺňať však treba premyslene. Nezabúdajme pritom na zosúladenie a harmóniu bytového celku. Je samozrejmé, že upravený obytný priestor s vymedzenými funkčnými centrami si vyžaduje aj modernizáciu a úpravu osvetlenia. Viac ako o modernizáciu tvarov svietidiel ide však o nový, správny náhľad na osvetlenie, zdôrazňujúc potrebu miestnych svietidiel.

Reorganizácia bytu

Starý nábytok sa nahradzuje novým v podstate z týchto dôvodov:

  • Je morálne opotrebovaný alebo fyzicky znehodnotený. Spravidla ide aj o porušenie konštrukcií.
  • Nevyhovuje zo stránky funkčnej, a to buď preto, že istá funkcia zanikla, alebo preto, že novší nábytok spĺňa požadovanú funkciu lepšie.
  • Majiteľovi sa prestalo páčiť riešenie nezodpovedajúce dobovému vkusu a módnej tendencii.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...