REKLAMA


Rozmiestnenie lôžok v byte

Rozmiestnenie lôžok v bytovom priestore – malom i veľkom – má svoje špecifické problémy. V mnohých prípadoch, najmä v početnejších rodinách a na obmedzenom priestore, treba často neraz riešiť viacero otázok:

  • Kde vlastne umiestniť a nájsť iné spacie možnosti?
  • Ako riešiť problém rozmiestnenia lôžok z hľadiska estetických zásad a zásad intimity manželského života?
  • Ako riešiť spanie detí rôzneho pohlavia?

Dodržiavanie týchto zásad je jedným z meradiel človeka a rodiny. Bez správneho vyriešenia týchto otázok v byte nemožno hovoriť o kultúre bývania.  Tu čiastočne vychádza v ústrety nová bytová výstavba. Riešenie sa hľadá vo viacerých menších miestnostiach namiesto niekoľkých väčších, no v podstate na tom istom pôdorysnom priestore. V experimentálnej výstavbe sa skúma inštalovanie posuvných skriňových priečok, vlastne stien, ktorými by sa dali podľa potreby jednotlivé časti obytného priestoru zväčšovať, zmenšovať, prípadne členiť. Také byty je ľahšie zariaďovať.

V starých bytoch s väčšími izbami sa dá tento problém riešiť rozlične : členením miestností zostavou nábytku, závesmi a pod.

Záverom platí zásada Dobré lôžko= dobrý a zdravý spánok  a aj odpočinok! Ak si uvedomíme, že vlastne  približne tretinu života strávime na lôžku, je nám jasné, že jeho výberu, tvorbe a umiestneniu v byte by sme mali venovať mimoriadnu pozornosť. Ku kultúrnemu bývaniu patrí nesporne spokojný a zdravý odpočinok a samozrejme nočný spánok. 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...