REKLAMA


Spálňa s nádychom luxusu

Urobte si radosť a vyčarujte si luxusnú spálňu vďaka posteľným obliečkam. Pri výbere premýšľajte nielen o farbe a vzore, ktoré môžu zmeniť vzhľad miestnosti, ale i o materiáli. Nech spíte ako Šípková Ruženka…
Pri výbere pestrých posteľných obliečok zvážte v akom štýle a farbách máte zladený interiér spálne. Určite nechcete, aby sa z vašej oázy sladkého spánku stalo divoké safari, ktoré vás bude podvedome rušiť. Tapeta, maľovka, nábytok a doplnky by mali byť skôr v neutrálnych prírodných odtieňov, alebo v takých farbách, ktoré sa s posteľnými obliečkami nebudú vzájomne rušiť.
Pokiaľ nemáte v obľube príliš výrazné farby, alebo máte už farebne definovanú spálňu, vyberajte si šedobiele a jemné krémové tóny obliečok, ktoré sa ľahko prispôsobia interiéru. S takto zvolenými obliečkami určite neurobíte chybu a vaša spálňa získa elegantný vzhľad. Harmóniu a čistotu navodia napr. drobné kvetinové motívy, ako poznali naše babičky.

shutterstock_593768396
Romantického efektu docielite obliečkami vo farbe staroružovej či šampanskej, s volánikmi a ozdobnými bordúrami. Čo sa týka farieb nebojte sa siahnuť po čiernej – pre lôžkoviny je prekvapivo veľmi príjemná a každej spálni dodá luxusný efekt a osobitosť. Pre moderné interiéry sú ideálne chladnejšie odtiene, napríklad šedá, biela, alebo čiernobiele obliečky s prírodnými motívmi či zvierat z divočiny. Inšpirovať sa môžete škandinávskym štýlom ktorý je jednoduchý a neustále sa obracia k prírode.

bed-890579_1920
Materiály: Úplnou klasikou medzi materiálmi posteľných obliečok je bavlna. Je mäkká s výbornými priedušnými a savými vlastnosťami. Ak si pri spánku potrpíte na luxus, skúste bavlnený satén, ktorý v lete výborne chladí, v zime naopak rýchlo zahreje. Ak túžite po hodvábnom spánku vyskúšajte mikrovlákno. Ide o veľmi príjemnú tkaninu zo 100% polyesteru na dotyk pripomínajúcu hodváb.
Rozmery: Základné a najčastejšie veľkosti posteľných obliečok na prikrývku sú 140 x 200 cm, alebo predĺžená dĺžka 140 x 220 cm. Dnes už bežne zoženiete obliečky na jednu veľkú prikrývku na dvoj-posteľ o rozmeroch 200 x 200 cm, alebo opäť predĺženú 220x 240 cm. Na takejto veľkej ploche oveľa lepšie vynikne dekoratívny vzor.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...