REKLAMA


Sťahujete sa? Ako pripraviť deti na zmenu bývania?

Presťahovanie sa do nového domova alebo nového mesta môže byť vzrušujúce, ale tento prechod môže byť niekedy pre deti plný neistoty. Našťastie mnohí odborníci tvrdia, že je to normálne a je veľa spôsobov ako uľahčiť deťom zvládnuť túto zmenu. V priemere môže deťom trvať päť až šesť týždňov, až sa prispôsobia novému domovu a preto im poskytnite v predstihu čo najviac informácií novom domove.
Tu sú niektoré spôsoby, ako môžete pripraviť svoje deti na veľké sťahovanie:

Nechajte ich vidieť nový byt, alebo dom: Vezmite svoje deti do nového domova ešte pred sťahovaním, absolvujte s nimi prehliadku bytu, či domu, ukážte im všetko všetko od kúpeľne až po vypínače svetla a ďalšie malé detaily, ak to nemôžete urobiť, ukážte im fotografie exteriéru a interiéru.

nový domov

Dovoľte, aby boli súčasťou niektorých rozhodnutí: Nechajte svoje deti aby vám povedali, ktorá miestnosť by sa im páčila ako ich detská izba, ako by ju chceli zariadiť. Tým, že im vopred dáte priestor na ich budúcu izbu, môžu začať plánovať pred sťahovaním a môžu sa začať tešiť na nové možnosti.

Zoznámte sa vopred s novými školami: V súčasnosti má väčšina škôl web stránku, takže ak vaše deti zmenia školu, je dobré nechať ich navštíviť túto webovú stránku, aby sa oboznámili s budovami a učiteľmi atď. tiež naplánujte čo najskôr návštevu školy. Rovnako je dobré ukázať deťom okolie nového bývania ako športoviská, detské ihriská, obchody atď.

Nechajte deti aby boli súčasťou balenia: Nechajte vaše deti pomáhať s balením, aby boli súčasťou procesu sťahovania. Vtedy je tiež vhodný čas na riešenie akýchkoľvek emócií, ktoré môžu deti mať z toho, že opúšťajú svoj súčasný domov. Aby ste čo najmenej narúšali denný rytmus detí, zbaľte ich veci ako posledné a vybaľte ich v novom domove ako prvé.

sťahovanie domacnosti

Nezabudnite sa pred odchodom zo „starého domova“ rozlúčiť so svojimi priateľmi a túto možnosť doprajte aj svojim deťom. Rozlúčková párty môže byť pre deti veľmi dôležitá. Rovnako dobré pre rýchlejšie udomácnenie po nasťahovaní je pozvať susedov s ich deťmi na privítacie posedenie, pomôže Vám to udomácniť sa.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...