REKLAMA


Štetec, valček alebo striekacia pištoľ?

Na čo sú lacné štetce

Lacný štetec môžete použiť tam, kde nezáleží na dokonalosti náteru, napr. na natretie skrinky pod schodmi. Predtým ako nanesiete vrchný náter lacným štetcom, použite ho aj na základný náter, aby štetec prestal púšťať vlas.

 

Prírodné alebo umelé

Štetce s modernými umelými vláknami slúžia rovnako ako štetce s najjemnejšími prírodnými štetinami a pri práci menej púšťajú vlas. Okrem toho sa lepšie čistia a lepšie držia tvar.

 

Maliarsky vankúšik

Maliarsky vankúšik je najvhodnejší nástroj na nanášanie tenkých vrstiev farby na hladké povrchy, lebo nerobí machule. V minulosti sa po použití syntetických farieb vankúšiky rozpadali, ale dnešné sú už kvalitné a vydržia všetko, či ich čistíte riedidlom, alebo z nich vymývate farby vodou.

 

Šetrenie časom?

Nanášanie farby striekacou pištoľou je rýchlejšie ako natieranie štetcom alebo valčekom, ale čas, ktorý ušetríte rýchlejšou aplikáciou náteru, môžete stratiť zakrývaním susedných plôch, ktoré nechcete postriekať farbou.

 

Vibračná pištoľ

Na nanášanie náterov môžete použiť aj vibračnú striekaciu pištoľ v ktorej vháňa farbu do dýzy elektrické čerpadlo. Tento typ pištole sa ovláda ľahšie a menej rozprašuje farbu do okolia ako pištoľ na stlačený vzduch

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...