REKLAMA


Študijné kútiky

Študijný kútik nemožno bez finančných nárokov i bez narušenia celej harmónie interiéru zariadiť i v malých priestoroch. Volí sa preň obyčajne svetlá a nepriechodná izba (voľba, pochopiteľne, závisí od celkového usporiadania bytu). Nevyhnutné je to najmä vtedy, keď študent nemá vlastnú izbičku.

Študijné kútiky

Pri výbere miesta na študijný kútik si treba uvedomiť, že študent sa tu bude učiť a že na to potrebuje ticho. Kútik teda má byť na nefrekventovanom mieste bytu, kde niet rušivých momentov. Podľa možnosti má mať dostatok denného svetla ( z ľavej strany pracovnej plochy) a vhodné umelé svietidlo, ktoré neosvecuje tvár učiaceho sa, ale pracovnú plochu. Najvhodnejšie miesto na pracovný kútik pre žiačika či študenta je pri okne. Vedú k tomu uvedené základné požiadavky : dostatok denného svetla a tiché miesto. Skúsenosť však ukazuje, že mnohým žiakom toto miesto nevyhovuje, rozptyľuje ich. Možnosť pozrieť sa von dekoncentruje. V takých prípadoch (podľa možností) umiestňujeme pracovnú plochu po pravej strane okna pri stene, a to tak, aby študent bol obrátený tvárou ku stene, pričom priame denné svetlo by k nemu prenikalo z ľavej strany. Účelný a nenáročný študijný kút sa dá zostaviť i zo sektorového nábytku. Pracovná plocha v študijnom kútiku sa rieši inštalovaním pracovných dosák, ktoré možno podľa umiestnenia upraviť. Vyrábajú sa svetlé aj tmavé a možno ich použiť v najrozmanitejších variantoch takmer v každom interiéri. Inštaláciu si môže bez ťažkostí urobiť každý sám. 

Ak máte v novom byte trochu viac miesta, použijeme pri zostavovaní pracovno – študijné-ho kútika písací stôl s vhodnou stoličkou. Písací stôl má svoje výhody – úložný priestor zásuviek i celkove príjemný estetický dojem.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...