REKLAMA


Tajomstvo navrhovania malých priestorov

Mnoho z nás sníva o priestrannom dome, v ktorom je dostatok miesta pre všetkých členov domácnosti. Problém je v tom, že nie každý si môže dovoliť veľký dom, alebo priestranný apartmán, ktorý výrazne zvyšuje životné náklady. Tu je niekoľko tipov pre navrhovanie malých priestorov.
Dobrou správou je, že aj malé priestory môžu vyzerať skvele, ak viete, ako navrhnúť svoj dom správne, premysleným a kreatívnym spôsobom, môžete urobiť malý priestor príjemným a príjemným. Všetko záleží na výbere, ktorý urobíte, pokiaľ ide o farbu stien, osvetlenia, nábytku a ďalších doplnkov.

Správny výber farieb

Farba stien v dome výrazne ovplyvňuje celkovú atmosféru a správnym výberom farieb, sa malé priestory môžu opticky zväčšiť a otvoriť. Pri navrhovaní malého priestoru sa odporúča zvoliť si jasné farby a tiež kombinovať rôzne odtiene rovnakej farby.
Okrem jasných farieb môžu dekorácie na jednej z dominantných stien izby prispieť k celkovému dizajnu a zamerať sa na jeden centrálny bod, ktorý dodá pocit hĺbky.
Kombináciou veľkých zrkadiel na stenách v dome, dodáte priestoru dvojitú hĺbku a tiež vytvoríte jedinečný a zaujímavý dizajn miestnosti.

Správne osvetlenie pre výnimočnú atmosféru

Veľmi dôležité je správne plánovanie miesta osvetlenia, typy svietidiel a výber samotných žiaroviek. Dôrazne sa odporúča umiestniť osvetlenie na steny stien, čo pomáha vytvoriť pocit hĺbky.
Je tiež dobré umiestniť silné, jasné LED svetlá do stropu, ktorý osvetlí priestor a dodá mu otvorenú a jasnú atmosféru a nemali by sme zabúdať ani na prvky teplejšieho osvetlenia. Dobré je nezabudnúť osvetliť i tmavé rohy miestnosti, čím dodáme kútom hĺbku a celková miestnosť bude chic.

osvetlenie 2

Funkčný nábytok, ktorý tiež vyzerá úžasne

Najdôležitejším tipom pri výbere nábytku v malých priestoroch je vybrať si vlastný funkčný nábytok, ktorý presne zapadne do veľkosti priestoru. Či už je to spálňa, obývacia izba alebo kuchyňa, je veľmi dôležité, aby bol nábytok užitočný.
V súčasnosti existujú úžasné dizajnové riešenia pre malé priestory, ktoré vám umožnia vychutnať si každý centimeter priestoru a vyťažiť maximálne pohodlie, nehovoriac o tom že nábytok i vyzerá skvele.

funkčný nábytok

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...