REKLAMA


Urobme si šatňovú komoru

V priestrannom byte  sa z bežných skríň, ktoré máme k dispozícií, alebo z typizovaných skríň s nadstavcami dajú utvoriť umelé šatňové komory, ktoré podľa priestorových možností zostavíme v predizbe, hale, v krajnom prípade aj v izbe. Skrine sa v najrôznejších priestoroch dajú zostaviť v úsporných variáciách. Spomenieme teda aspoň niektoré:

Šatovú skriňu postavíme do rohu miestnosti. Bokom kolmo na ňu pristavíme dalšiu šatovú skriňu. Skrine utvoria prezliekací kút, ktorý sa dá zatiahnuť ozdobným závesom. Pri dalšej alternatíve postavíme do rohu miestnosti oprosti sebe dve šatové skrine tak, aby sa dali otvárať voľne. Chrbtom k druhej je pristavená tretia šatová skriňa. Priestor medzi čelne postavenými skriňami možno uzavrieť spusteným dekoračným závesom a utvoriť prezliekací kút.

Šatňovú komoru môžeme utvoriť aj v izbe. Typizovaná dvojdverová šatová skriňa je postavená do priestoru bokom ku stene. Medzi stenou a skriňou v rohu izby vznikol prezliekací kút, šatňová komora, ktorú uzavrieme voľne spusteným dekoračným závesom. Ostatný vzhľad izby nie je narušený. Spomenuli sme že zostaviť šatňové komory v bytoch možno v rozmanitých zostavách. Pri niektorých treba postaviť skriňu do priestoru tak, aby bolo chrbtom k voľnému priestoru. Chrbát skrine možno zakryť dekoračným závesom, možno ho však aj povrchovo upraviť, vyrovnať preglejkou či sololitom, natrieť primeranou výraznou latexovou farbou alebo oblepiť primeranou tapetou, farebne harmonizujúcou s ostatným interiérom. Tak vzniká akási umelá stena. Na ňu môžeme zavesiť obraz, dekoratívnu plastiku, prípadne k nej pristaviť (podľa dispozičných možností) nízku sektorovú skrinku, jedálny stôl, čím vznikne jedálny kút, a pod.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...