REKLAMA


Vŕtanie otvorov

Zabráňte zošmyknutiu vrtáka

Keď chcete  na stenu s obkladačkami pripevniť nejaké predmety, vešiaky a podobne, vyvŕtajte otvory pre skrutky pokiaľ možno v škárach. Keď musíte vŕtať otvor v obkladačke, použite vrták s vídiovým hrotom, aby ste neodštiepili glazúru. Proti zošmyknutiu vrtáka sa poistite nalepením kúska maliarskej pásky na obkladačku. Vŕtačku nastavte zo začiatku na pomalé obrátky a pomaly obrátky zvyšujte.

 

Dlaždice neposúvajte

Dlaždice ukladajte na definitívne miesto. Keď sa snažíte nalepenú dlaždicu posunúť, vytvorí sa pri hrane hrboľ a lepidlo vyjde zo škáry. Keď lepidlo zašpiní lícovú stranu dlaždice, rýchlo ho utrite, kým nezaschne.

 

Nanášanie lepidla

Podľa pravidla sa má lepidlo nanášať na obklad, nie na obkladačky. Keď však lepíte úzke prúžky alebo rohové obkladačky, je lepšie potrieť lepidlom ich zadnú časť a vtlačiť ich na miesto.

 

Vodotesnosť

Kuchynskú pracovnú dosku z drevotriesky môžete obložiť obkladačkami, aby bola vodotesná. Na vonkajšiu hranu nalepte uhlové obkladačky a pri ukladaní plochých obkladačiek postupujte v pásoch smerom k stene. Pri stene nalepte rezané kusy potrebnej šírky.

 

Izolácia proti vlhkosti

Na špičky skrutiek upevňujúcich predmety na stene vystavenej vlhkosti naneste silikónový tmel. Pri zakrútení skrutky do plastovej vložky sa tmel uloží v závitoch a bude brániť prenikaniu vlhkosti za obkladačky.

 

Vložky v obkladačkách

Na založenie plastovej stenovej príchytky do steny s obkladačkami vyvŕtajte otvor aspoň o 3 mm hlbší, ako je dĺžka príchytky. Hlava príchytky sa musí dostať pod úroveň obkladu, aby pri zavedení skrutky vplyvom tlaku obkladačka nepukla.

 

Otvory pre potrubie

Rezačka keramických obkladov má aj nadstavec na vŕtanie otvorov pre rúry. Otvor začnite rezať do keramickej obkladačky z rubovej strany, ale pred dosiahnutím glazúry vŕtanie prerušte a otvor vyrazte z lícovej strany.  

 

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...