REKLAMA


Vyberáme dvere na terasu.

Dvere vedúce na balkón či na terasu vyberáme vždy s veľkou starostlivosťou. Dbáme nielen na pohodlný priechod z interiéru von, ale nesmieme zabúdať na zabezpečenie domu alebo bytu pred zlodejmi. V neposlednom rade nám dvere musia vydržať po mnoho rokov bez akýchkoľvek zmien spôsobených prírodnými vplyvmi alebo mechanickým opotrebením pri prevádzke.

Dvere na balkóny a na terasy sa vyrábajú z rovnakých materiálov a v podobných finálnych úpravách ako okná. Vďaka tomu je možné ich s oknami pekne zladiť. Voliť teda môžeme medzi modely z plastov, hliníka alebo dreva. Eventuálne z kombinácie dreva a hliníka.

carpet-contemporary-daylight-1098982
Typy dverí podľa otvárania

Podľa spôsobu otvárania sa dvere na balkón či terasu rozdeľujú do štyroch základných kategórií:
Kyvno otočné – dvere sa otvárajú klasickým spôsobom ako dvere s možnosťou vyklopenia „na ventiláciu“.

Výklopno posuvné, s rámom – dvere sa otvárajú odsunutím do strany, avšak je možné ich tiež vyklopiť na ventiláciu, ako predchádzajúci typ. Pozor, po odsunutí dverí zostáva na zemi ich cca 7 cm vysoký rám, v ktorom „sedí“.
Posuvné dvere, bezbariérové – dvere sa otvárajú opäť odsunutím do strany, usadené sú však v zníženom ráme, človek pri prechode prekonáva vyvýšeninu 1,5 až 2 cm, ktorú už možno podľa normy označiť ako „bezbariérovú“. Nízky rám však potom neumožňuje vyklápať dvere na ventiláciu.

Zdvižne posuvné dvere, bezbariérové – dvere sa automaticky pri stlačení kľučky, alebo pomocou elektromotora pred otvorením nadvihnú a potom sa ešte len odsunú do strany. Nemajú klasický okenný rám, a preto sú úplne bezbariérové.
Tak ako vchodové dvere môžeme voliť aj pri balkónových alebo terasových dverí jednobodový či trojbodový zámok. Vlastné zamykanie môže byť buď samostatné, alebo implementované do kľučky dverí.

dawn-dusk-glass-9058

Cena každej zákazky na výrobu balkónových či terasových dverí závisí na mnohých aspektoch. Počnúc rozmerom, cez voľbu materiálov, stupeň zabezpečenia až po doplnenie elektronikou pod.
Všeobecnú cenu svojich výrobkov vám preto dopredu väčšina výrobcov neoznámi. Neradi by svojich potenciálnych zákazníkov uviedli nechtiac do omylu, ktorý by potom viedol k zbytočným sporom.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...