REKLAMA


Výhody elektrických krbových kachiel

Posadiť sa na chalupe na gauč, začítať sa do obľúbenej knihy a potom sa zadívať do žeravých uhlíkov v krbe. Mnoho ľudí túži po takej idylke, nie všetci však majú možnosť a priestor skladovať veľké množstvo dreva či drevených brikiet a volia napríklad variant elektrických krbových kachlí. Aj tie vám totiž ponúknu vernú imitáciu ohňa a zároveň rýchlo vyhrejú miestnosť, stačí ich pripojiť do zásuvky v klasickej elektrickej sieti alebo ku generátoru.

2787-9457-XkxCuuX5cl_big

Prvým a najdôležitejším parametrom, ktorý musíte pri výbere kachlí všeobecne sledovať, je ich výkon. Elektrická krbové kachle sa vyznačujú nižším výkonom, v porovnaní s kachľami na drevo a brikety. Sú preto vhodná hlavne pre dekoráciu, ako doplnkový zdroj tepla alebo pre plnohodnotné vykurovanie jednotlivých miestností. Vykurovanie stavieb elektrickým prúdom je tiež v porovnaní s plynom či pecou na drevo a brikety finančne neefektívne.
Pamätajte, že nie je vhodne mať kachle s príliš vysokým, ani príliš nízkym výkonom. V prípade, že máte silné kachle, rýchlo miestnosť prehrejete a musíte vyvetrať. Naopak príliš slabá kachle nie sú schopné dostatočne vykúriť miestnosti.

Elektrické majú pozitívum v tom, že sa u väčšiny modelov dá regulovať výkon a prispôsobiť ho konkrétnym potrebám užívateľa.
Výhodou je aj to, že elektrická pec vykúri priestor veľmi rýchlo, nezanechávajú žiadny popol a nepotrebujú vývod spalín komínom. Ponúka tiež vernú imitáciu ohňa aj so zvukovým efektom, ktorá môže suplovať dojem krbu pri dlhých zimných večeroch.

2787-9458-ZPDOHnR2QS_big

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...