REKLAMA


Výklenok v byte

So zariaďovaním výklenku v byte býva často veľa starostí. Tu treba s ohľadom na danú skutočnosť riešiť celý bytový interiér tak, aby výklenok nepôsobil rušivo. Praktickým a estetickým riešením je zastavať výklenok nábytkom tak, aby zapadol do interiéru.

Výklenky sa najčastejšie vyskytujú v predizbe alebo inej hospodárskej časti bytu. Možno v nich riešiť úložné priestory. Výklenok býva často zakrytý dekoračnýmzávesom. Využiť možno aj výklenky v obývacích izbách.

Ako napríklad využiť výklenok zo zastavaných alebo nepoužívaných dverí? Riešenie spočíva v inštalácií policovej knižky. Jej jednotlivé regále nadväzujú na ďalšie zariadenie, ibaže vo výklenku sú o niečo hlbšie. Ak ide o výklenok z nepoužívaných dverí, možno dvere dekoračne upraviť. Riešenie býva celkom jednoduché a všetko si možno zhotoviť doma. Väčší výklenok možno využiť celo-stenovou zostavou, inštalovanou tak, že sa využije hĺbka výklenku. Sektorové skrinky bez podnoží zavedieme priamo na stenu. Sektorové police upevníme nad sebou. Výklenok možno farebne odlíšiť od ostatných stien sýtejšou farbou, harmonizujúcou s farebnosťou interiéru. Vznikne vkusné zátišie, ktoré v celkovom zariadení nepôsobí rušivo. Jeho upravenie nie je nákladné.

 

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...