REKLAMA


Výmena radiátora

Výber vhodného telesa

Najčastejším dôvodom pre výmenu panelového radiátora je jeho netesnosť spôsobená koróziou zvnútra. Keď radiátor netesní a uniká z neho voda, môže to spôsobiť vážne škody na zariadení bytu, kobercoch, prípadne parketách či inej podlahovine. Podľa možnosti si zaobstarajte náhradný radiátor rovnakého typu a veľkosti, ako bol pôvodný, aby ste výmenu mohli urobiť bez väčších úprav často veľmi náročných na čas aj peniaze. Predtým ako si pôjdete kupovať nový radiátor, starý radiátor si odmerajte aj s ohľadom na umiestnenie a rozstup závesných hákov a podľa toho sa snažte nájsť vhodnú náhradu.

 

Rozdielne rozmery

Metrické radiátory bývajú kratšie ako palcové. Aby náhradné teleso dosiahlo až k rúre, pripojte k novému radiátoru predlžovací kus príruby ventilu, ktorý vyrovná rozdiel v rozmeroch a ušetrí vám zbytočnú prácu s komplikovaným prerábaním potrubia.

 

Výkonnejší radiátor

Keď musíte vyradiť panelový radiátor, zaobstarajte si nový radiátor rovnakej veľkosti, ktorý má na zadnej strane rebrá. Použitím tohto telesa zdvojnásobíte množstvo vyžarovaného tepla. Rebrá radiátora však nasávajú chumáče prachu. Na čistenie si urobte jednoduchú pomôcku. Na kus neohybného drôtu pripevnite hubku alebo handru.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...