REKLAMA


Zariadiť detskú izbu nie je veda, ako na to?

Detské izby môžu byť najkrajšími miestnosťami v byte, či dome. Je ale potrebné brať do úvahy zopár aspektov na ktoré nesmiete zabudnúť a vopred si podľa nich naplánovať zariadenie. Nie je to veda, detská izba má byť v prvom rade bezpečná, pohodlná a útulná.
Koľko detí bude v detskej izbe bývať?

Ak máte doma jedináčika zariaďovanie detskej izby bude jednoduchšie. Pri viacerých deťoch musíte zobrať do úvahy viac bodov, nielen počet detí, ale aj vekový rozdiel medzi nimi i to či ju zariaďujete pre chlapcov, dievčatá alebo súrodencov.
Keďže detská izba je využívaná deťmi počas celého dňa, treba zohľadniť i rozdelenie zón, na oddychovú, pracovnú kde si budú robiť domáce úlohy, úložnú na odkladanie hračiek a oblečenia a samozrejme nesmieme zabudnúť na priestor na hranie. Čo sa týka nábytku výborná voľba je nábytok, ktorý môžeme po čase upravovať, aby spĺňal požiadavky rastúcich detí. V menších izbách je dobrá voľba poschodová posteľ.

interior of kids playing room
Podlaha môže robiť na čele vrásky, ale….

Ideálnym riešením je na tvrdú podlahu akou je napr. plávajúca podlaha, alebo linoleum, položiť koberec. Pre menšie deti sú na trhu koberce s detskými motívmi, alebo s hracou plochou, ktoré sú vhodné do hernej zóny. Pre tie staršie deti dajte do izby koberec k posteli, alebo k pracovnej zóne. Menší koberec má svoje výhody, nakoľko ho môžete po čase v izbe umiestniť do inej časti izby. Praktickým a aj dekoratívnym doplnkom v detskej izbe sú obľúbené sedacie vrecia, ktoré ponúkajú dostatok príležitosti na posedenie pri relaxe, alebo návšteve kamarátov.

podlaha v detskej izbe

Úložné boxy, alebo krabice sa rovnako tešia veľkej obľube. Deti si do nich vedia rýchlo upratať svoje hračky. Tu sa fantázii medze nekladú, boxy sa dajú stohovať, alebo zasunúť pod posteľ, ale vďaka farebnej pestrosti poslúžia i ako dekorácia. Nezabúdajte pri ich kúpe na správny výber materiálu, ktorý by sa mal ľahko čistiť a udržiavať.

Keď sme pri dekoráciách, tu počúvajte svoje deti. Je to ich izba a každé je osobnosť a má svoje záujmy. Spolu s nimi vytvoríte izbu v ktorej prežijú nezabudnuteľné detstvo a budú môcť rozvíjať svoju fantáziu.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...