REKLAMA


Zariaďovanie bytu so špeciálnymi nárokmi

Do tejto skupiny patria pracovníci, hudobníci a iní umelci a pod. Najmä ak nemajú vlastný ateliér, majú značné problémy so zariaďovaním. Základné nároky na bývanie tu môže uspokojiť individuálna výstavba rodinných domčekov, modernizácia starého bytového fondu, najmä v historických častiach miest, bývanie v starších rodinných domoch i v nájomných domoch s väčšími bytmi, ako aj individuálna družstevná výstavba.

Veľkosť bytu a jeho dispozícia rieši zvýšené nároky na prácu a štúdium t.j. i na nerušené súkromie a spoločenskú, reprezentatívnu zložku bývania (dôležitú najmä pokiaľ ide o verejných činiteľov). Značné nároky na priestor prináša aj hra na hudobných nástrojoch a ich umiestnenie. Menším problémom sú hudobné skrine, zariadenie hifi, prístroje na premietanie filmov a podobné predmety.

Zariaďovanie bytu so špeciálnymi nárokmi

V niekoľkých prípadoch treba na uspokojenie spoločenských požiadaviek a zvýšených estetických nárokov rátať so špičkovými  výrobkami a s individuálnou zákazkovou výrobou  . Zariadenie pracovní by však malo byť určitým podielom zastúpené v bežnom sortimente. Pracovné stoly s väčšou pracovnou plochou, pracovné stoličky a kreslá, príručné skrinky na rozličné pracovné potreby, knihy, časopisy, zastavovacie knižnice, použiteľné na utváranie skriňových stien a priečok a vyriešené tak, aby bolo možné úsporne a prehľadne ukladať knihy rôzneho formátu, to všetko patrí k nevyhnutným potrebám tejto skupiny spotrebiteľov. Osobitné nároky na priestor a nábytkové predmety kladie zberateľstvo. Vzhľadom na šírku škály treba v tejto oblasti rátať s individuálnou úpravou vnútorného vybavenia úložných priestorov. Celkove k tejto problematike treba dodať, že realizovanie predstáv o exkluzívne zariadenom byte či izbe nemá byť naplnením snobských predstáv, ale skutočná vnútorná, prípadne spoločenská potreba.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...