REKLAMA


Zariaďujeme detskú izbu

Deti potrebujú priestor, v ktorom by mohli rozvíjať svoju fantáziu, ktorá sa v nevhodnom prostredí obmedzuje. Práve malé dieťa by malo mať kľudnú miestnosť pokiaľ možno blízko spálne rodičov. Zariadenie by malo byť také, aby sa dalo využiť aj neskôr. Dieťa, ktoré už chodí do školy, musí mať dobre osvetlený pracovný stôl a stoličku, ktorá umožňuje zdravotne nezávadné držanie tela.Dospelé deti potrebujú priestor pre diskusie s priateľmi, kľud na štúdium a majú pravdepodobne i ďalšie záujmy. Dieťa má iné potreby ako dospelý. Najvhodnejší nábytok je z masívneho prírodného dreva bez ostrých hrán a rohov. Veľmi dôležitý je i druh podlahy, pretože hlavne malé dieťa strávi väčšinu dňa s hračkami na zemi. Vhodná je napr. podlaha z PVC, krytá mäkkým kobercom. Pre väčšie deti, ktoré maľujú a skúšajú rôzne pokusy, je lepšia podlaha bez koberca, pretože sa ľahšie udržuje čistá.
Ak je v izbe málo miesta pre dve postele, vhodnou voľbou je poschodová posteľ. Aby postele nebolo vidieť hneď zo vstupných dverí, môžu byť umiestnené za vešiakovou stenou a skriňou, ktorej vrchná plocha môže slúžiť ako odkladacia, čiže k podobnému účelu ako nočný stolík. Na stene za posteľou môže byť police na knihy, poprípade sa celá posteľ prisunie k stene a bude o hrúbku skrine zasahovať hlbšie. V tom prípade sa na bočnú stenu skrine môže namontovať svietidlo.
Ukladacie plochy je možné zväčšiť využitím priestoru pod stropom, kde skrinky neprekážajú. Stôl, ktorý bol povodne v rohu miestnosti, je možné premiestniť pod okno, kde je lepšie osvetlenie.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...