REKLAMA


Zariaďujeme obývačku

Skôr ako sa rozhodneme pre zariadenie, ujasnime si, čo všetko budeme v izbe robiť. Ak je miestnosť veľká, môže byť zariadená jednoúčelne alebo sa v nej vytvoria oddelené priestory. Obývačka má byť spoločenským strediskom bytu, rodina sa v ňom schádza, pestuje koníčky, pozerá filmy, hrajú sa v nej i deti. V obývačke sa snažíme zaistiť predovšetkým pohodlie a účelnosť. V dosahu sedacej súpravy bude stolík na odkladanie kníh, časopisov i pre malé pohostenie.
Miestnosti s vysokou svetlou výškou sa vyskytujú väčšinou v starej bytovej zástavbe. Treba sa rozhodnúť, či budú také miestnosti využívané v pôvodnej podlahovej rovine, alebo budú nad ich časťami zriadené medzistropy a na nich napríklad galéria s knihovňou a kreslom. Strop nie je technicky zložitý a vyplatí sa tým, že získame ďalšiu úžitkovú plochu. Pod medzistropom môže byť aj jedálenský stôl. Celok bude pôsobiť uzavrenejšie a jednotnejšie.
Pri obmedzenej veľkosti bytu nie je väčšinou možné, aby mal každý člen rodiny vlastnú pracovňu, dielňu a riešením býva kompromis, napr. temná komora v kúpeľni alebo kuchynskej časti bytu. Pracovný kút je možné rôznym spôsobom oddeliť v obytnej miestnosti.

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...