REKLAMA


Zoznámte sa s najlepšími trendmi v oblasti podlahových krytín

Podlaha domu má veľký význam a úzko súvisí s dizajnom celkového priestoru. V súčasnosti existuje mnoho typov podlahových riešení ktoré sú estetické i kvalitné. Chcete prerábať svoj dom? Plánujete renováciu alebo výstavba domu? Ak áno, tu sú niektoré zo súčasných trendov pre podlahy.
Parkety – ako priniesť prírodu domov

Parketové podlahy sú skvelým riešením a v posledných rokoch sa používajú na podlahy v mnohých domoch pre množstvo výhod. Slúžia ako nádherný dizajnový prvok a môžu nahradiť obyčajnú, jednoduchú podlahu. Nájdeme tu parkety z prírodného dreva, ktoré je považované za veľmi kvalitné či parkety z umelých materiálov, ktoré verne pripomínajú prírodné drevo (laminované parkety). Ich krása je v tom, že zdokonalia existujúci priestor, tešiť sa môžete z množstva farieb a štýlov. Parkety sú vhodné pre vytvorenie akéhokoľvek štýlu, či už pre rustikálny, pre klasický, ale aj pre moderný dizajn.

podlaha
Betón – moderné a inovatívne riešenie

Ide o relatívne nové podlahové riešenie, ktoré je považované za jeden z vedúcich trendov v tejto oblasti. Betón, ako dlažba, sa používa v domácnosti aj v kancelárii a prichádza v rôznych textúrach, odtieňoch a prevedeniach. Ide o originálne riešenie obkladu, ktoré sa líši od akéhokoľvek iného riešenia, ktoré vytvára prekvapujúci a veľmi zaujímavý vzhľad v priestore. Používa sa v miestach, kde je kladený veľký dôraz na dizajn, na estetiku. Takýto priestor býva doplnený množstvom dekoratívnych prvkov, ktoré sa krásne spájajú s betónovou podlahou. Betónové povrchy dodávajú priestoru hĺbku a dajú sa použiť v malých i vo veľkých miestnostiach. Mnohí uprednostňujú betón v základných farbách, ako je šedá, biela a svetlohnedá (farba piesku). Textúry betónu, a to je ďalšia výhoda tohto typu podlahy, sú rôzne: Betónové podlahy môžu byť hladké, drsné alebo perforované. Každý z týchto typov textúr má iný charakter a odlišný vzhľad.

betonova podlaha

Obrie kamenné dlažby – krása a štýl
V minulosti sa vyberali hlavne obklady, ktoré mali štandardné veľkosti, v súčasnosti sa uprednostňujú obrovské kamenné obklady. Tieto dlaždice, (môžu byť až 1,5 metra široké), robia miestnosť atraktívnou a zároveň sa jej dokonale prispôsobia. Vzhľadom k tomu, že dlaždice sú obrovské, kamenné dosky sú uložené tesne k sebe, celá dlažba sa javí ako jeden celok. Takto získaný vzhľad pôsobí veľmi čisto, pôsobivo a štýlovo a môže byť kombinovaný s moderným, hi-tech štýlom.

dlažba
Koberce v rôznych štýloch – úspora a krása v jednom produkte
Jedná sa o ne-permanentné podlahové riešenie, pretože na rozdiel od kamenných obkladov koberec ľahko premiestnite, alebo nahradíte iným. Kto nechce investovať veľké peniaze do drevenej, alebo kamennej podlahy, môže zútulniť svoj príbytok kobercom. Na trhu je široká škála typov kobercov vo všetkých cenových reláciách. Samozrejme, že koberce vyžadujú pravidelnú údržbu (musíte ich vysávať a aspoň raz za rok by ste si ich mali dať vyčistiť). Okrem toho, že svojou krásou prispejú k dizajnu miestnosti, pomôžu vám v chladnejšom období udržať v príbytku viac tepla.

koberec

Páči sa Vám článok?Určite Vás bude zaujímať...